fbpx

Voda je život.

Je jedním ze základních elementů přírody . Díky vodě vznikl život na zemi, z plodové vody se rodíme.

Voda má léčivé i relaxační účinky. Člověka povznáší, uklidňuje, poskytuje mu úlevu, tiší bolest. Je obrovským zdrojem energie, přináší radost i zábavu.

Toto věděli již v dávných dobách naši předkové. Archeologové například objevili koupele a lázně v ruinách řeckých a římských měst.

Je mnoho bolestí a zdravotních potíží v lidském těle, na které má pobyt ve vodě blahodárné, léčivé účinky. Od namožených svalů, různých druhů artritid, určitých druhů mentálního postižení, stavů po mrtvici, otoků, zánětů a spousty dalších civilizačních nemocí, včetně stresu.Pohybem těla ve vodě se zvyšuje pohyblivost kloubů, šetrně se posiluje srdeční sval, aktivují se ochablé svaly podél páteře, dochází ke zvětšení vitální kapacity plic.

Takto si může člověk zrelaxovat a poléčit své tělo nejenom ozdravným pobytem v lázních, ale i návštěvou krytého bazénu, který v současné době patří k standardu každého většího, ale i menšího města.

Věřme přátelé, že i v našem městě se dlouholetý sen , mít vlastní krytý bazén /spolu s wellnes/ stane skutečností a dostane se tak nám VŠEM možnosti posílit a utužit své zdraví pobytem v něm.

Krytý bazén je totiž jediná instituce, která opravdu slouží všem. Od dětí v matčině lůně, školkové a školní děti, přes dospělé až po stárnoucí a staré. Zdravé či nějak tělesně či mentálně postižené , majetné i méně majetné.

Libuše Kotoučková – bába porodní